05 czerwca 2023

Awans do okręgówki !!!

W niedzielę 4 czerwca 2023 roku, o godzinie 15.00 na stadionie w Mosinie, rozgrywaliśmy 24 kolejkę ligową A-klasy, grupa 4. Rywalem była drużyna Lasu Puszczykowo, która z konieczności rozgrywa na wiosnę swoje mecze w Mosinie.

Przed tym spotkaniem nasza drużyna zajmowała premiowane awansem, drugie miejsce w ligowej tabeli, ustępując jedynie gorszym bilansem bezpośrednich spotkań ekipie FAS Fałkowo. Do końca rozgrywek pozostawały 3 kolejki, a grupa pościgowa traciła do nas 6 punktów. Dwie godziny przed naszym meczem rozpoczął się pojedynek rezerw Kotwicy Kórnik z AP Błękitni Owińska, którzy tracili do nas 6 punktów, ale mieli lepszy bezpośredni bilans spotkań. Mecz ten skończył się remisem 1-1. Było więc wiadomo, że do awansu potrzeba zwycięstwa.

Nasi zawodnicy przystąpili do swojego meczu nie znając wyniku spotkania w Kórnik - Owińska. W pierwszej połowie był to mecz wyrównany, z lekką przewagą Lubońskiego, którą udało się udokumentować krótko przed przerwą w 45 minucie. Nasz napastnik, Bartosz Skrzypczak, otworzył wynik spotkania.

Na początku drugiej połowy zawodnik gospodarzy ujrzał czerwoną kartkę. Od tego momentu Luboński zaczął osiągać coraz większą przewagę na boisku. W 65 minucie udało się zdobyć drugą bramkę. Było to samobójcze trafienie obrońcy Lasu Puszczykowo, po dośrodkowaniu Macieja Przewłockiego, czyli popularnego Felka. W 73 minucie spotkania bramkarz gospodarzy faulował poza polem karnym naszego skrzydłowego Michała Trenklera, za co otrzymał czerwoną kartkę. Gospodarze kończyli więc mecz w dziewięciu. Nasi zawodnicy poszli za ciosem i w 81 minucie Fabian Wosiek, po rajdzie w swoim stylu, zdobył trzecią bramkę dla Lubońskiego KS. Wynik spotkania ustalił zaś w 88 minucie Paweł Krzymiński.

Dzięki temu zwycięstwu Luboński KS, po 5 sezonach pożegnał się z rozgrywkami A-klasy i uzyskał bezpośredni awans do klasy okręgowej.

Do końca sezonu pozostały jeszcze 2 kolejki i podopieczni Trenera Marka Wilczyńskiego powalczą jeszcze o to, by zakończyć te rozgrywki na pierwszym miejscu.

Dziękujemy wszystkim piłkarzom, trenerom, działaczom oraz sympatykom i sponsorom naszego klubu. Bez zaangażowania wszystkich bez wyjątku ten sukces nie byłby możliwy.

W przyszłym sezonie obiecujemy godnie reprezentować nasz klub w rozgrywkach okręgówki. Marzymy by krok po kroku odbudowywać dawną pozycję Lubońskiego KS na piłkarskiej mapie. Pierwszy krok został właśnie postawiony.